Tam už byl bývalej...

10. května 2017 v 12:02 | Lau.Ra |  Co není na netu, jakoby nebylo
,,Chtěla bych, ale tam jít nemůžu.´´ povídá mi Lenka.
,,Proč ne?´´ zajímám se.
,,Protože tam byl nedávno bývalej a když tam půjdu a dám fotky na Facebook, bude si myslet, že jsem tam šla jen proto, že tam byl on.´´
To měl být jako argument?
,,Tak tam jdi a nedávej fotky na facebook.´´ pořád jsem vlastně nedokáza pochopit, co se mi snaží říct.
,,A proč bych tam chodila, když pak nedám fotky na facebook?´´ nevěřícně na mě hleděla a nechápala, jak jsem mohla tak hloupou otázku vypustit z pusy.


Upřímně, taky jsem koukala jak puk, protože po tom, co mi říkala, že by tu výstavu strašně chtěla vidět, jsem myslela, že víc k tomu není potřeba. Evidentně jsem se spletla. Nevím, kolik z vás se mnou bude souhlasit, ale tohle už je vážně drsný. To fakt většina facebookové populace takto přemýšlí?
Přece člověk dělá věci, které chce, protože mu to přináší nějaké (ve většině případů pozitivní) emoce. Koukáte na věci, které se vám líbí, vytváříte činnosti, které ve vás vyvolávají radost, posloucháte muziku, která vám nabudí klid v duši... Takto bych mohla pokračovat do nekonečna, protože každý prožíváme okolní dějství jen podle sebe. Alepsoň jsem si to vždycky myslela.

Z rozhovoru s Lenkou vyplynulo, že existují lidé podnikající pouze to, co je nějak spojené se sociální sítí. Je jedno, že moje přání je být bruneta, ale spolužačka ze střední se právě obarvila (a dala to na FB) a tak bych byla za trapku. Otázka zní - opravdu nebudu dělat věci, které chci jen proto, že už to udělal někdo jiný? Tak se obarvi a žij si spokojené dál. Jenže přecházíme k druhé části našeho rozhovoru. Proč bych se barvila, když to pak vlastně nemůžu dát na FB? Jde o to, že svoji novou image nemusíš! nikde publikovat. Pro detailnější rozbor této situace bych se ještě mohla zeptat. Chceš být bruneta proto, že se ti to líbí, nebo chceš jen další status na FB?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama