Předražené tarify

23. května 2017 v 12:37 | Lau.Ra |  Pro hloupého člověka chytrý telefon
Je to pár dní zpět, co jsem narazila na článek vyjadřující se k obyvatelům ČR, že jsou idioti. To se často nevidí a tak jsem četla dál. Jednalo se o zprávu, kde se takto vyjádřil manažer jednoho z operátorů, protože lidé jsou schopni platit za příliš drahé tarify. Velmi mě to pobavilo Smějící se

Zpráva pojednává o tom, jak jsou lidé rozhořčeni, že u nás platí mnohem více za tarify, než v okolních státech Evropy. Ale asi se nezeptali sami sebe, proč tomu tak je. Když je poptávka, učiní se nabídka. Pokud by lidé nebyli ochotni dát (někdy až tisíce korun měsíčně) takové peníze za tarify, tak by operátorům nezbývalo nic jiného, než zlevnit. Ale dnes je taková doba, kdy si každý myslí, že musí být neustále online a tím pádem za drahé tarify zaplatit. Tohle je jeden z mnoha rozšířených omylů, protože nemusí být neustále online a nemusí platit za drahé tarify.


Největší vtip je v tom, že většina lidí si neustále stěžuje, jak nemá peníze, ale vytáhnou z kapsy (když se jim tam vleze) nejnovější model mobilního telefonu (který sahá až do desítek tisíc korun), který mají na splátky, nabitý několika desítkami GB dat. Trochu paradox, nemyslíte? Také jedna z úsměvných věcí je, že dnes je wi-fi síť přítomna snad i v potravinách, tak přece nemusím platit za data v tarifu, když se můžu připojit téměř všude.

Ten manažer se vyjádřil dobře - lidi jsou idioti, že za takovou blbost platí. Pokud vám vadí, za drahé tarify platit, tak si zrušte data a zkuste žít tak jako dřív - offline!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama