On neodepisuje!

29. května 2017 v 12:00 | Lau.Ra |  Co není na netu, jakoby nebylo
Sedíte si tak s kamarádkou na drinku, když v tom se vám svěří, že by si zase chtěla vyrazit s jedním klukem, ale přece to nebude ona, kdo mu napíše. No ne?
Snažila jsem se jí vysvětlit, že pokud si o nic neřekne, taky nic nedostane. Určitým způsobem si to vzala k srdci a začala podnikat jisté kroky k tomu, aby dosáhla svého - jak jinak, než přes sociální síť. Konečně se mi podařilo ji přemluvit, aby se mu nebála napsat něco ve stylu, že posledně to bylo fajn a kdy si to zopakují, ale to jsem netušila, co tím způsobím. Pár vteřin po té, co mu napsala, začala vyšilovat, protože si zprávu ještě nepřečetl.

Nechápala, co se to děje. Přece byl před chvílí online. Když uběhla nějaká ta minuta, zkusila jeho pozornost připoutat jinak. Vyfotila svoje víno a moje pivo ležící na stole a fotku sdílela na soc.síť, aby si chlapec myslel, že někde sedí s jiným potencionálním partnerem. To už jsem pomalu šla do kolen.
Ale co se nestalo? Klučina si už přečetl zprávu, ale ještě chvíli trvalo, než napsal. To kamarádku vytáčelo do vývrtky, protože vždy něco napsal a následně to smazal. Poslechla jsem si, jak určitě hledá výmluvy, aby se s ní už nemusel vidět (další její verze byla, že ho naštvala ta fotka a on si myslí, že je někde s někým jiným) a prakticky nespustila oči z mobilu. Já zase začala přemýšlet, jak mám nenápadně odejít, protože takto si posezení s kamarádkou nepřdstavuji. Po půl hodině TOHOTO jsem ztratila zájem o výsledek celé této akce, zaplatila jsem a šla domů.

Co to jako mělo být??? Proč je v lidech zakořeněné podvědomí, že je každý online, že každý musí všechno sdílet a musí okamžitě reagovat? Když po někom chci okamžitou odpověď, tak snad můžu zavolat, ne?
Další věc, která je tu krásně vidět - co ze sebe lidé na sociálních sítích vlastně dělají - kdyby toho kluka nechtěla naštvat, tak fotku, že někde sedí a popíjí na soc. síť nedává. Takže až uvidíte u nějaké kamarádky, nekamarádky či třeba svého bývalého nějaké úžasné fotografie na facebooku, zamyslete se nad tím, co za tou fotkou vlastně je. Dali ji tam proto, aby ukázali jak úžasný mají život, nebo proto, aby si to o nich všichni mysleli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama