Maminka to vyřeší

20. května 2017 v 15:00 | Lau.Ra |  Děti také jednou vyrostou
Milujete své dítě natolik, že mu nedovolíte udělat chybu? Žádný z rodičů určitě nechce, aby jeho dítě chybovalo. Chce mu dopřát šťastný a bezstarostný život. Takový, ve kterém nebude muset nikdy dělat špatná rozhodnutí, nebo čelit nepříznivým věcem. Jenže takto život nefunguje. Každý z nás jsme něčí děti a musíme dělat vlastní chyby, ze kterých bychom se měli poučit, ale půjde to těžko, když nás rodiče neustále budou chránit.

Byla jsem u toho, když našemu řediteli volala rozhořčená maminka s dotazem, proč vyhodil její dceru. Už jen ta myšlenka je zarážející. Hlavně si moc dobře nedokážu představit, co si maminka od toho slibovala. Že zavolá a on jí přijme zpět? A co by bylo dál? Slečna by se vrátila zpět do prostředí, kde by každý věděl, že za práci vděčí mamince?
Bohužel slečnu jsem nikdy neviděla, ale na základě této story si dokážu představit, jak to bude mít v životě těžké. Pokud je zvyklá, že za ni nekomfortní situace řeší maminka, jak se o sebe postará, až tu maminka nebude?
Pan ředitel jí nebyl schopen vysvětlit, že pro tu práci není její dcera ten nejvhodnější člověk - maminka neslyšící, neschopna přijmout fakt, že její dítě není dokonalé, se ho stále snažila přesvědčit, že se mýlí a že ON určitě nemá tolik zkušeností s lidmi, aby po dvou týdnech byl schopen o někom říct, že se na určitou práci nehodí. Samozřejmě neuspěla a tak hrála na jinou strunu. Nyní to nebyl tón prosím, vemte ji zpět nýbrž tón způsobil jste jí psychickou újmu. Slečna si měla ještě do firmy přijít pro nějaké papíry, tak maminka poprosila, zda by se jí mohly poslat poštou, protože její dcera je z toho vyhazovu tak špatná, že má strach tam přijít, i když jen na otočku.

Prosím všechny rodiče: Nesnažte se všechno žehlit za svoje děti! Každý občas od života potřebujeme pár facek, abychom se dalších v životě vyvarovali. Tím, že svoje dítě budete hájit hlava nehlava, tak z něj vychováte akorát rozmazleného smrada, co bude mít v životě pocit, že mu neustále celý svět něco dluží. Jenže tito lidé to mají v životě strašně těžké, protože okolí se s nimi mazlit nebude a oni budou akorát trpět - když je nenecháte přijmout zodpovědnost za svoje chování a rozhodování, ubližujete jim mnohem víc, než když je necháte ´´proliskat´´.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama