Bez navigace to nejde

6. května 2017 v 11:31 | Lau.Ra |  Pro hloupého člověka chytrý telefon
Pamatuji si doby, kdy byla GPS drahou vymožeností. Dnes máme navigaci v každém telefonu či tabletu (já ne Smějící se) a už si vlastně život bez ní nedokážeme představit. Každý den v práci slýchávám, jak se ke mě lidé dostali pomocí navigace. Sami si položte otázku - dostala bych se tam, kam potřebuju jen s mapou (nebo dokonce pomocí selskýho rozumu)? Zajímalo by mě, kolik z vás odpoví ano.


Jeden rok jsme se s manželem rozhodli jet na dovolenou do Itálie a na pár krásných míst v Rakousku na motorce. Známým nešlo do hlavy, kde na motorce máme navigaci. Pro info - nikde. ,,A jak budete sledovat navigaci v telefonu?´´ Nebudeme.
Vytiskla jsem si doma mapu, podle které jsme se řídili. Vždy jsme si zapamatovali úsek cesty, který máme urazit a když jsem si nebyla jista, podívala jsem se do mapy, popřípadě jsme se zeptali někoho místního, zda jedeme dobře. Nic složitějšího v tom nebylo. Najeli jsme kolem 1600 km a ani jeden metr s GPS. A hádejte co, nejen žejsme přežili, ale vždy dorazili tam, kam jsme měli namířeno Překvapený.

Pro dnešní zhýčkanou generaci by tohle bylo naprosto nepředstavitelné. Jelikož s navigací dnes jezdí i do vedlejšího města, tak co potom do jiného státu? Nesmysl! A proč? Protože by u toho museli používat mozek. Mají přece chytrý telefon - mozek není zapotřebí.

Věřím, že spousta z vás se nyní ptá, proč nevyužít dnešní technologie k usnandnění života?
Je to správná otázka k zamyšlení. Ale opravdu to, co dnes a denně používáte, vám život usnadňuje?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama